The Cure grają dla Luthera

23 grudnia 2015
ok. 1 minuta czytania

O zaangażowanie zespołu postarał się twórca kryminalnego dramatu oraz fan The Cure, Neil Cross.

– Kiedy skończyliśmy kręcić drugi odcinek tego skróconego sezonu, zadzwoniłem do producenta i powiedziałem mu, że jest taki mało znany numer The Cure, „A Few Hours After This” bonus z 12-calowego singla, który by idealnie pasował – wspomina Corss.

Okazało się, że Robert Smith nie tylko zezwolił na wykorzystanie piosenki, ale nagrał nową wersję specjalnie na potrzeby serialu. – Krótko mówiąc, skontaktowaliśmy się z Robertem a on nagrał ten numer od nowa – cieszy się twórca. – To była jedna z tych chwil, kiedy chciałem cofnąć się w czasie i powiedzieć sobie jako nastolatkowi, że pewnego dnia…

Kawałka można posłuchać pod tym adresem.

20 października The Cure zagra w łódzkiej Atlas Arenie.

Dorobek bandu zamyka longplay „4:13 Dream” z października 2008 roku.

Nowa odsłona „Luthera” miała premierę w Wielkiej Brytanii 15 grudnia. Johna Luthera (Idris Elba) czeka najtrudniejszy dotąd przeciwnik i skomplikowana sprawa. Nadal zmagać będzie się ze swoją przeszłością i demonami. Na ekranie pojawią się też Rose Leslie, Michael Smiley (jako Benny Silver) i Dermot Crowley (jako Martin Schenk), a także John Heffernan, Patrick Malahide, Laura Haddock oraz Darren Boyd.