The Darkness: Milion funtów za występ

15 marca 2004
ok. 1 minuta czytania

Angielska grupa postanowiła wykorzystać fakt, że miniony rok był dla niej wyjątkowo pomyślny – wszak debiutancką płytę „Permission To Land” kupiło dotąd 1,2 mln Brytyjczyków, zaś w Stanach Zjednoczonych longplay ten uzyska wkrótce status „złotego”. W tej sytuacji Justin Hawkins z kolegami zażądali od organizatorów imprezy w Glastonbury miliona funtów za show podczas jej tegorocznej edycji. Kwota może wydać się szokująca zwłaszcza w zestawieniu z informacją, że w 2003 roku członkowie The Darkness za występ na tym samym festiwalu zainkasowali zaledwie… 75 funtów.

– To niewiarygodne, jak pewne sprawy mogą się zmienić w trakcie roku – podsumował sprawę szef Glastonbury Festival, Michael Eavis. – Poprzednim razem byli zwykłą kapelą z pubu, o której nikt nie słyszał.

Anonimowa osoba z otoczenia muzyków bandu stwierdziła natomiast: „Długo i ciężko pracowali na swoją pozycję”.

Przypomnijmy, że dotychczas swoje koncerty w Glastonbury w 2004 roku potwierdzili m.in.: Paul McCartney, James Brown oraz formacje The Chemical Brothers, Basement Jaxx, The Cure, Kings Of Leon, My Morning Jacket i Scissor Sisters. Impreza odbędzie się w dniach 25-27 czerwca.