The Dumplings prezentują „Kto zobaczy”

14 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

– Pierwszym słowem opisującym utwór „Kto Zobaczy” była samotność – wyjaśniają muzycy. – Tą emocją rozpoczęliśmy poszukiwania obrazu. Ważnym było dla nas przeniesienie się w nieznaną nam dotąd scenerię, a tym samym poznanie innego rodzaju samotności. Stąd też wybór pokazania codziennej rutyny chłopaków w poprawczaku. Nie jest to już tylko tęsknota za kimś bliskim, ale tęsknota za światem.

Klip został wyreżyserowany przez Olgę Czyżykiewicz, a za zdjęcia odpowiedzialny był Michał Dymek. Wideo można obejrzeć pod tym adresem.

Utwór promuje wydanie specjalnej płyty „Sea You Later”, która w odświeżonej oprawie graficznej i wzbogacona o dodatkowe piosenki ukazała się 21 października.

Pod nazwą „Kto zobaczy 2016” odbyła się trasa koncertowa, w ramach której zespół odwiedził 12 miast, a podczas finałowego koncertu w Warszawie otrzymał złotą płytę za album „Sea You Later”.

Duet The Dumplings tworzą Justyna Święs i Kuba Kara. Muzyka formacji oscyluje między elektropopem a ambitnym popem. Ich debiutancka płyta „No Bad Days” pochodzi z maja 2014 roku i została wyróżniona Fryderykiem. W listopadzie 2015 roku premierę miał drugi album zespołu „Sea You Later”, promowany singlem „Kocham być z Tobą”, który dotarł do 5. miejsca Listy Przebojów Trójki. Także w tym roku zespół nagrał utwór „Oddychasz” do audiobooka „Lśnienie”. Grupa wystąpiła też na cenionym przez muzyczną branże festiwalu SWXW w Austin, w Teksasie.