The Flaming Lips prezentują melancholijne „Sunrise (Eyes of the Young)”

16 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Po numerach „The Castle” i „How??”, do sieci trafiła piosenka „Sunrise (Eyes of the Young)”. Spokojnego, melancholijnego nagrania można posłuchać w serwisie Spotify.

– „Oczy Mlody” brzmiało dla nas jak nazwa narkotyku – tłumaczył wcześniej wokalista wybór tytułu longplaya, Wayne Coyne. – Później zaczęło nas zastanawiać, co to znaczy, więc sprawdziliśmy i okazało się, że to oczy kogoś młodego. Normalnie byśmy nie zatytułowali płyty „Eyes of the Young”, ale podobało nam się brzmienie tych słów po polsku i dlatego zaczęliśmy po nie sięgać.

Nie tylko bowiem album nosi polski tytuł. W zestawie są też piosenki o swojsko brzmiących tytułach. Tu inspiracją była pewna książka – „Blisko domu” Erskine Cladwella, którą frontman znalazł w antykwariacie.

– Nie wiem czemu, ale spodobała mi się – wyjaśnia. – Nie myślałem o tym, że jest w innym języku. Miałem ją w studiu przez jakieś 5 lat. Nie zastanawiałem się, o czym jest, nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić o czym jest ta powieść. Po prostu przeglądałem i podkreślałem wyrazy, frazy, które mi się podobały.

Album „Oczy Mlody” ukaże się 13 stycznia 2017 roku, czyli w urodziny Wayne’a Coyne’a.

Oto tracklista:
„Oczy Mlody”
„How??”
„There Should Be Unicorns”
„Sunrise (Eyes Of The Young)”
„Nigdy Nie (Never No)”
„Galaxy I Sink”
„One Night While Hunting For Faeries And Witches And Wizards To Kill”
„Do Glowy”
„Listening To The Frogs With Demon Eyes”
„The Castle”
„Almost Home (Blisko Domu)”
„We A Famly”

The Flaming Lips to amerykańska rockowa kapela z Oklahomy. W swej twórczości łączą space rock, z psychodelią, eksperymentalnym rokiem. Najważniejsze płyty formacji to „The Soft Bulletin” (1999) i „Yoshimi Battles the Pink Robots” (2002).

Ostatnia jak do tej pory płyta The Flaming Lips to hołd dla The Beatles, który pod tytułem „With A Little Help From My Fwends” ukazał się w 2014 roku. W 2015 roku muzycy połączyli siły z popową gwiazdą Miley Cyrus, czego owocem był darmowy, eksperymentalny zestaw „Miley Cyrus & Her Dead Petz”.