The Flaming Lips zamieszani w \”Grę Endera\”

16 października 2013
ok. 2 minut czytania

Początkowo muzycy zostali poproszeni o napisanie jednego utworu na potrzeby produkcji science fiction. Praca nad balladą \”Peace Sword (Open Your Heart)\” była jednak na tyle inspirująca, iż Wayne Coyne i spółka zrealizowali pięć kolejnych numerów.

– Nagrywając tę piosenkę, przygotowaliśmy kilka innych, które nie przypadły do gustu filmowcom, ale zaczęły podobać się nam – tłumaczy lider psychodelicznej ekipy z Oklahomy. – Zaczęliśmy więc rozbudowywać je wokół jednego tematu. Po prostu, wciągnął nas świat naszej własnej fantazji.

Zestaw zatytułowany \”Peace Sword EP\” ukaże się w wersji cyfrowej 29 listopada, a na CD i winylu miesiąc później.

Oto tracklista:
\”Peace Sword (\”Open Your Heart\”)
\”If They Move, Shoot Em\”
\”Is the Black at the End Good\”
\”Think Like a Machine, Not a Boy\”
\”Wolf Children\”
\”Assassin Beetle – The Dream Is Ending\”

Obraz \”Gra Endera\” stanowi adaptację powieści Orsona Scotta Carda. Bohaterem książki jest Andrew \”Ender\” Wiggin, jedno z genialnych dzieci biorących udział w rządowym eksperymencie. Młody bohater trafia do szkoły wojskowej, która ma uczynić z niego doskonałego dowódcę, gotowego stawić czoła wrogowi z kosmosu. Osamotniony pośród innych dzieci-żołnierzy i poddany surowej dyscyplinie, Ender nie przestaje myśleć o ukochanej siostrze, brutalnym starszym bracie oraz o roli, jaką cała trójka odegrać ma w walce z najeźdźcą. W roli tytułowej możemy podziwiać Asę Butterfielda. U jego boku występują m.in. Harrison Ford, Ben Kingsley, Abigail Breslin, Hailee Steinfeld i Viola Davis. Za reżyserię odpowiada Gavin Hood. 31 października \”Gra Endera\” zagości w polskich kinach.

W kwietniu tego roku ukazał się ostatni longplay The Flaming Lips, \”The Terror\”.