The Go-Go\’s w nowym utworze i dokumencie

2 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

Ostatnim jak dotąd dziełem kalifornijskiego zespołu była płyta \”God Bless The Go-Go\’s\” z 2001 roku. Później w kapeli działo się różnie – od wspólnych koncertów, przez sprawę sądową wytoczoną koleżankom przez basistkę Kathy Valentine, po ponowne zjednoczenie sił przez wszystkie panie. W jakiej są obecnie formie, przekonamy się 31 lipca wraz z premierą ich nowego utworu \”Club Zero\”.

– Ponieważ w ważnych kwestiach stanowisko grupy zawsze było żarliwe, przybywamy w samą porę, gdy świat rozpaczliwie potrzebuje optymizmu i zmiany – twierdzą Amerykanki.

Już następnego dnia w telewizji Showtime światło dzienne ujrzy dokumentalny film o The Go-Go\’s. Materiał zatytułowany identycznie, jak brzmi nazwa formacji, wyreżyserowała Alison Ellwood, znana m.in. z niedawnego dokumentu \”Laurel Canyon\”.

Grupa The Go-Go\’s powstała w 1978 roku w Los Angeles. Ich debiutancki album \”Beauty and the Beat\” z 1981 roku w USA dwukrotnie pokrył się platyną. Największe przeboje żeńskiej kapeli to \”We Got the Beat\” i \”Vacation\”.