The Herbaliser na festiwalu Wschód Kultury–Inne Brzmienia 2019

16 kwietnia 2019
ok. 2 minut czytania

The Herbaliser to formacja założona w latach 90. w Londynie przez dwóch producentów i muzyków – Olliego Teebę i Jake’a Wherry’ego, którzy w tym projekcie dokonali zgrabnej instrumentalnej fuzji jazzu, hip-hopu, funky oraz szeregu innych inspiracji, co pozwoliło im wypracować własną koncepcję progresywnej muzyki klubowej. Dziś ten unikatowy kolektyw cieszy się statusem prawdziwej legendy brytyjskiej sceny, operującej na pograniczu jazzu i klubowej elektroniki.

Artyści uznawani są też za jeden z najbardziej wpływowych zespołów w niezwykle twórczym i ważnym dla angielskiej sceny okresie przełomu wieków. To wtedy kolejna fala nowoczesnej muzyki z Wysp Brytyjskich zalała światowe rynki. Królował wówczas rodzący się w Bristolu trip-hop spod znaku Massive Attack i Portishead, hit za hitem nagrywała grupa Prodigy, zaś Londyn opanowały labele takie jak Ninja Tune czy Warp Records, stawiające m.in. na acid jazz, jungle, ambient czy IDM.

Obaj założyciele The Herbaliser od początku działalności grupy związani są właśnie z kultową oficyną Ninja Tune, a sam zespół (obok Amona Tobina, Bonobo czy Coldcut) był przez lata jednym z flagowych okrętów tejże wytwórni. W Lublinie zespół wystąpi w dużym, 9-osobowym, koncertowym składzie i będzie jedną z głównych gwiazd najbliższej edycji festiwalu Wschód Kultury–Inne Brzmienia.

Festiwal Wschód Kultury-Inne Brzmienia
Kiedy: 27-30 czerwca 2019
Gdzie: Lublin – Błonia pod Zamkiem
Wstęp wolny

Koncert The Herbaliser
Kiedy: 28 czerwca 2019
Gdzie: Lublin – Błonia pod Zamkiem
Wstęp wolny

W line-upie także Ministry, Alexander Hacke & Danielle de Picciotto, Brain Damage, Wrekmeister Harmonies, AK/DK, We Will Fail, Dezerter i Shalosh.