The House of Love, King Creosote i Jon Hopkins oraz Nerwowe Wakacje na OFF Festivalu

4 marca 2012
ok. 2 minut czytania

Brzmienie brytyjskiej sceny indierockowej przełomu lat 80. i 90. jest nie do podrobienia. Chwytliwe melodie tu i ówdzie delikatnie smagnięte psychodelią i hałasem – The House of Love przez dwa lata rozbudzali apetyty znakomitymi singlami, by wreszcie wiosną 1988 roku wydać debiutancki album, który zapewnił im uwielbienie fanów i pokłony krytyków. Niestety, trzy płyty później grupa zawiesiła działalność. Na szczęście powrócili w 2005 roku, na scenę i do studia, co zaowocowało longplayem \”Days Run Away\”. Teraz wystąpią w Polsce.

Kenny Anderson to szkocki singer/songwriter, występujący jako King Creosote. Jon Hopkins jest z kolei londyńskim producentem znanym ze współpracy z Imogen Heap, Brianem Eno i Coldplay. Ich wspólny album \”Diamond Mine\”, wydany wiosną 2011 roku to połączenie kruchych pieśni Creosote\’a z nagraniami terenowymi i minimalistycznymi podkładami Hopkinsa. Dzieło otrzymało nominację do prestiżowej nagrody Mercury i znalazło się na listach najlepszych brytyjskich wydawnictw minionego roku.

Nerwowe Wakacje to grupa założona w 2007 roku przez Jacka Szabrańskiego (The Car Is On Fire) i Michała Szturomskiego (Afro Kolektyw). Z jednej strony odwołują się do dziedzictwa Skaldów i Czerwonych Gitar, z drugiej wyraźnie słychać, że zjedli zęby na alternatywnym graniu z Wysp. Niby są retro, a przecież w stu procentach aktualni. Debiutancki album Nerwowych Wakacji, zatytułowany przewrotnie \”Polish Rock\”, był jednym z ciekawszych wydawnictw na rodzimym rynku w 2011 roku.

Wcześniej udział w festiwalu potwierdzili m.in. Iggy And The Stooges, Suicide, Death In Vegas, Kurt Vile, Battles, Atari Teenage Riot, Charles Bradley, Converge, a także Świetliki.

Więcej szczegółów pod tym adresem.