The Killers, Lady Gaga i Ed Sheeran przerabiają Eltona Johna

15 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Na album „Revamp” tarfią klasyczne piosenki Eltona Johna: „We All Fall In Love”, „Candle In The Wind” czy „Your Song”. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się m.in. The Killers, Lady Gaga, Ed Sheeran, Florence & The Machine, Queens Of The Stone Age, Coldplay, Sam Smith, Miley Cyrus czy Mumford & Sons.

– To wielki komplement, gdy ktoś kocha piosenkę na tyle by zająć się jej przeróbka – mówi Elton John. – Jako kompozytorzy, ja i Bernie Taupin jesteśmy niezwykle podekscytowani, gdy tacy artyści chcą dodać coś swojego do naszych piosenek.

Płyta „Revamp” zadebiutuje 6 kwietnia.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji „Candle in the Wind”, który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. „Billy Elliot”, „Król Lew” czy „Aida”. Muzyk wystąpił gościnnie w filmie „Kingsman: Złoty krąg”.