The Killers: szósty album zespołu w maju

12 marca 2020
ok. 1 minuta czytania

Premiera krążka zaplanowana jest na 29 maja 2020. Już teraz można posłuchać pierwszego singla „Caution”.

Za produkcję albumu odpowiada zespół oraz Shawn Everett i Jonathan Rado z Foxygen. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Las Vegas i Park City. To pierwszy album The Killers, który nie powstał w całości w Las Vegas. Grupa, która dotychczas rzadko decydowała się na zapraszanie gości, tym razem postawiła na imponujący zestaw. Na płycie pojawią się Lindsey Buckingham, kd lang, Weyes Blood, Adam Granduciel (War On Drugs), Blake Mills oraz Lucius.

„Caution”, pierwszy singiel promujący „Imploding The Mirage”, to esencja albumu: zarazem odświeżający krok naprzód, jak również odwołanie do klimatu uwielbianych przez fanów „Sam’s Town” czy „Battle Born”. The Killers stali się już synonimem chwytliwych refrenów do śpiewania i nie inaczej jest w tym przypadku. Gitarowe solo to zasługa legendarnego Lindseya Buckinghama.

The Killers to jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów. Na całym świecie sprzedali 22 miliony płyt. Wśród przebojów Amerykanów znajdują się „Mr. Brightside”, „When You Were Young”, „Human” czy „Somebody Told Me”. Ostatni album „Wonderful Wonderful” ukazał się 22 września 2017 roku.