The Killers z Bruce\’em Springsteenem

16 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

\”Dustland\” to nowa wersja piosenki \”A Dustland Fairytale\”, która po raz pierwszy pojawiła się na albumie The Killers \”Day & Age\” z 2008 roku. W nowej wersji wokalista Brandon Flowers śpiewa zwrotki na przemian z Bruce\’em Springsteenem.

Bruce Springsteen skontaktował się z Brandonem Flowersem w lutym 2020 roku i zasugerował, aby wspólnie nagrali piosenkę.

– Oglądam Glastonbury – napisał Bruce Springsteen w esemesie do Brandona Flowersa. – Staliście się piekielnie dobrym zespołem na żywo. Uwielbiam złote garnituru. Pewnego dnia musimy zrobić \”Dustland\”. \”Bruce\”.

Po otrzymaniu wiadomości Flowers podejrzewał, że ktoś robi mu kawał. – Wygoogluję numer kierunkowy – pomyślałem. – Bruce pochodzi z Freehold w New Jersey, ale nadal nie jestem przekonany. Piszę więc do Evana (syna Bruce\’a i Patti, który został moim kumplem) i otrzymuję weryfikację, że numer naprawdę pochodzi od jego staruszka.

Ostatnie dzieło The Killers to \”Imploding the Mirage\” z 2020 roku. W tym samym roku Bruce Springsteen wydał album \”Letter to You\”