The Kooks na Orange Warsaw Festival

25 lutego 2014
ok. 2 minut czytania

The Kooks to 100 procent Britpopu w najlepszym wydaniu. Formacja powstała w 2002 roku w Brighton. Inspirowali się wczesnymi dokonaniami The Beatles, The Kinks, The Who czy The Rolling Stones, jak również post-punkiem z XXI wieku.

Luke Pritchard, frontman i wokalista grupy, uważany jest za następcę Pete’a Doherty. Większość piosenek na debiutanckim albumie zespołu dedykował ówczesnej narzeczonej – Katie Melua. Album ten, zatytułowany „Inside In/Inside Out”, osiągnął status aż poczwórnej platyny w Wielkiej Brytanii. Zestaw promowały single „Naive” i „She Moves in Her Own Way”.

Na koncie mają jeszcze dwa długogrające krążki – „Konk” (2008) i „Junk of the Heart” (2011). Rok 2014 to dla The Kooks powrót do studia i, jak zapowiadają sami artyści, wydanie nowego krążka. Do Polski przyjadą więc z nowym repertuarem.

– Od dobrych kilku lat sygnałem mojej audycji w radiowej Trójce jest cytat z piosenki The Kooks – komentuje Piotr Metz, rzecznik OWF. – Niech to wystarczy za rekomendację.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage.

Wcześniej udział potwierdzili:
Orange Stage:
13 czerwca – Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Pixies
14 czerwca – Florence And The Machine, The Kooks
15 czerwca – Outkast, David Guetta, Kasabian, Timbaland

Warsaw Stage:
13 czerwca – Snoop Dogg Aka Snoop Lion
15 czerwca – Bring Me The Horizon

Bilety i karnety dostępne są na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Trzydniowe wejściówki kosztują od 519 złotych.