The Lumineers W Polsce

26 maja 2021
ok. 2 minut czytania

Z przebojem \”Ho Hey!\” w 2012 roku przedostali się do mainstreamu, pozostając do dziś czołowym zespołem indie folk. The Lumineers opowiadają historie często poruszające osobiste i trudne kwestie, łącząc je z chwytliwymi melodiami. To właśnie dzięki temu zdobyli w przeciągu kilku lat rzesze fanów na całym świecie, do których zalicza się do m.in. Barack Obama, który postanowił zaprosić zespół na koncert w Białym Domu.

The Lumineers mają na koncie statuetkę Grammy, trasę z U2 i trzy bardzo dobrze przyjęte albumy. Brzmienie zespołu to w dużym stopniu wpływy Boba Dylana, Leonarda Cohena czy Bruce\’a Springsteena.

Obecnie zespół wydaje album \”Live From Last Night Of The Tour\” – EP-kę nagraną podczas ostatniego dnia trasy przed światowym lockdownem. Milwaukee, Wisconsin, 11 marca 2020: na scenie Jeremiah Fraites w pełnej euforii, głos Wesleya Schultza wypełnia arenę, a do zespołu dołącza chór tysięcy beztroskich fanów. Następnego dnia świat zatrzymuje się, a drzwi do wszystkich hal koncertowych zostają zamknięte. \”Live From The Last Night Of The Tour\” jest idealnym wspomnieniem wszystkiego, za czym tęskniliśmy, zanim zespół ruszy z machiną autobusów, hal i biletów.

The Lumineers kontynuuje współpracę z partnerem REVERB w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na nadchodzącą trasę koncertową zespół zaangażował się w kompleksowy program działań na rzecz klimatu poprzez kampanię REVERB Music Climate Revolution.

Limitowana przedsprzedaż dla posiadaczy voucherów w AlterSklepie i członków AlterKlubu rozpoczęła się 26 maja 2021 o 10:00. Otwarta sprzedaż biletów na koncert startuje 27 maja 2021 o 10:00. Cena biletu na prośbę zespołu zawiera opłatę 1,20 € na wkład w zrównoważony rozwój klimatyczny.