The Ocean i Thema 11 we Wrocławiu

22 lutego 2008
ok. 1 minuta czytania

The Ocean Collective, lub po prostu The Ocean to niemiecki zespół, który łączy nowoczesny hard core z sludge metalem, urozmaicając swe kompozycje elektronicznymi tłami i elementami muzyki klasycznej. W połączeniu z ciężkim, często rozwrzeszczanym wokalem, całość sprowadza słuchacza w mocno psychodeliczne, mroczne, surrealistyczne tematy. W twórczości The Ocean można usłyszeć wpływy Neurosis, Mastodon, Meshuggah czy The Melvins. Kapela przyjedzie do naszego kraju promować trzeci album „Precambrian”.

Thema 11 to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli czeskiej sceny undergroundowej, porównywany do rodaków z Lvmen, a często także do Buried Inside z Kanady. Zespół tworzy muzykę z pogranicza gatunków noise-dark-industrial. Transowe dźwięki przeplatają się z mrocznymi, ciężkimi brzmieniami. Całość dopełnia rozwrzeszczany, wręcz depresyjny wokal. Ich koncerty, pełne spontaniczności i szaleństwa, aktywnie angażują publiczność.

Bilety kosztują 25 złotych. W dniu koncertu cena wzrośnie o 10 złotych. Kupić je można za pośrednictwem Shortcut.pl, w klubie Firlej oraz bileterii w klubie Traffic w Warszawie.