The Paper Kites na dwóch koncertach w Polsce

19 listopada 2015
ok. 1 minuta czytania

Zespół powstał pięć lat temu w Melbourne i debiutował w 2011 roku EP-ką „Woodland”. Po wydaniu pierwszego albumu („States”, 2013), The Paper Kites stali się jedną z ulubionych grup w kraju, grając koncerty na całym kontynencie. Sukces w ojczyźnie zaowocował m.in. wspólną trasą z City And Colour po Ameryce Północnej.

W 2015 roku The Paper Kites wrócili z nowym krążkiem – „Twelvefour”. Płyta oparta jest na twierdzeniu, że najbardziej twórczym czasem dla artysty są godziny między północą a czwartą rano – i w takim czasie właśnie powstały szkice piosenek, które tworzył frontman – Sam Bentley. Przez dwa bezsenne miesiące powstało około 30 numerów, które finalnie złożyły się na nową płytę. Muzycy nagrywali w Seattle, a nad całością produkcji czuwał Phil Ek, który pracował już m.in. z Father John Misty czy Fleet Foxes. „Twelvefour” ukazał się w sierpniu, a zapowiadał go singel „Electric Indigo”. (do sprawdzenia tutaj).

Bilety na koncerty The Paper Kites trafią do sprzedaży w najbliższy piątek, 20 listopada. Dostępne będą na Go-ahead.pl, Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.