The Prodigy, Emiliana Torrini i Fat Freddy’s Drop na Open’erze

5 marca 2009
ok. 2 minut czytania

The Prodigy to jeden z tych zespołów, które zmieniły bieg historii i na zawsze wpisały się w kanon najważniejszych twórców muzyki. Dotąd sprzedali ponad 16 milionów płyt. To oni odpowiadają za hity „Out Of Space”, „Voodoo People”, „Poison”, „No Good (Start the Dance)”, „Firestarter”, „Breathe” i „Smack My Bitch Up”. Ich album „Music For Jilted Generation” był wielokrotnie zaliczany do najlepszych w rozmaitych zestawieniach wszech czasów, jak chociażby w głosowaniach prestiżowych magazynów muzycznych „Spin”, „New Musical Express”, czy „Q”. W lutym Liam Howlett, Keith Flint i Maxim powrócili z wyczekiwanym od 5 lat albumem „Invaders Must Die”.

Emiliana Torrini dzięki dosyć wyjątkowemu pochodzeniu (matka Islandka, ojciec Włoch) łączy w sobie ciepło, kobiecość i włoską elegancję wraz z bezbrzeżnym smutkiem kojarzonym tak silnie z Islandią. Nastrojowe i delikatne kompozycje połączone z osobistymi tekstami z dnia na dzień przysparzają jej coraz więcej fanów. Zasłynęła, wykonując „Gollum’s Song” na potrzeby kinowego hitu „Władcy Pierścieni”. Współpracowała z Thievery Corporation i pisała dla Kylie Minogue. Jej ostatni longplay to ubiegłoroczny „Me and Armini”.

Fat Freddy’s Drop w pięknym stylu przełamują stereotyp, mówiący o tym, że dobra muzyka reggae może
pochodzić jedynie z Jamajki. Siedmioosobowa formacja pochodzi chyba z jednego z najdalej położonych od Gdyni zakątków Ziemi – Wellington w Nowej Zelandii. Ich debiut „Based On A True Story” z 2005 roku. zdobył m.in. tytuł płyty roku w corocznym głosowaniu Radio 1 Gilles Peterson Worldwide Music Awards.

Do tej pory swój występ na festiwalu potwierdzili: Kings of Leon, Arctic Monkeys, Placebo, The Prodigy, Moby, Duffy, Basement Jaxx, The Kooks, The Ting Tings, Madness, Crystal Castles, Gossip, Emiliana Torrini, Fat Freddy’s Drop, Buraka Som Sistema i Speed Caravan.

Ceny biletów:
karnet na 3 dni (od piątku do niedzieli) – 280 złotych
karnet na 4 dni (od czwartku do niedzieli) – 320 złotych
Dopłata do pola namiotowego – 20 złotych

Cena biletu jednodniowego jest taka sama jak w roku 2008, czyli 140 złotych.