The Quireboys z David Cross Band dwa razy w Polsce

25 listopada 2009
ok. 1 minuta czytania

The Quireboys, którzy wznowili działalność przed kilkoma laty zagrają 27 lutego w warszawskiej Progresji oraz dzień później w krakowskim Studiu.

Wizyta w naszym kraju związana jest z promocją dwóch wydawnictw. Na początku listopada ukazał się akustyczny album zatytułowany „Halfpenny Dancer”, zawierający nowe wersje ich najpopularniejszych utworów, którymi na przełomie lat 80. i 90. zawojowali listy przebojów, m.in. „King Of New York”, „There She Goes Again”, „Roses And Rings”, a także kilka coverowych niespodzianek. Tydzień później na rynek trafiła reedycja płyty „A Bit Of What You Fancy”, która dwie dekady wcześniej przyniosła The Quireboys sławę i uznanie fanów na całym świecie. Na atrakcyjnie wydanym wznowieniu znalazło się 12 oryginalnych piosenek oraz dodatkowo 8 utworów demo poddanych obróbce cyfrowej w słynnych Abbey Road Studios.

David Cross był członkiem King Crimson w latach 70., w okresie wyznaczonym albumami „Larks' Tongues in Aspic” czy „Red”. Po odejściu zaczął przewodzić własnemu zespołowi, a także udziela się w licznych projektach.

Bilety: 99 złotych (przedsprzedaż do 23.12.09), 111 złotych (przedsprzedaż po 23.12.09), 130 złotych (w dniu koncertu). Sprzedaż za pośrednictwem sieci Eventim oraz w klubach.