The Script po raz pierwszy w Polsce

22 maja 2015
ok. 1 minuta czytania

Pierwszy album zespołu, zatytułowany po prostu \”The Script\”, został wydany w sierpniu 2008 roku i od razu podbił serca mieszkańców Wysp. Promujące go single szybko stały się hitami rozgłośni radiowych oraz muzycznych stacji telewizyjnych. Podczas pierwszej trasy koncertowej, grupa wystąpiła w 147 różnych częściach świata, promując płytę i inspirując się do stworzenia materiału na kolejny krążek \”Science & Faith\”. Album zadebiutował na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Irlandii i Wielkiej Brytanii, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w nakładzie ponad 70 tysięcy egzemplarzy. Czołowe miejsca zajął również na australijskich i europejskich listach. Kolejna płyta, o tytule \”#3\” w samej Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy, tym samym pokrywając się platyną.

The Script łączą hip-hop, rock, R\’n\’B oraz pop, tworząc romantyczne ballady, a także energetyczne, popowe utwory i mocne, rockowe kawałki.

Grupa podbija rynek muzyczny po obu stronach Atlantyku. Liczby mówią same za siebie: miliony sprzedanych płyt, niemal 600 000 000 wyświetleń na YouTube i prawie 6 500 000 fanów na Facebooku. Zespół ma na koncie kilka najważniejszych muzycznych nagród, m.in. World Music Awards i aż trzy statuetki Meteor Music Awards.

Bilety dostępne od 25 maja 2015 roku od godz. 12:00 na Makroconcert.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz w salonach Empik.