The Subways, happysad i Piotr Rogucki w Jarocinie

5 kwietnia 2011
ok. 2 minut czytania

The Subways to brytyjskie trio uznawane przez branżowe media za nadzieję młodej gitarowej sceny indie. Grupa była gwiazdą Jarocina w 2008 roku. Mają na koncie dwa krążki – wydany w 2005 album „Young For Eternity” oraz płytę „All Or Nothing” z 2008 roku. Do największych przebojów grupy należą piosenki „Rock & Roll Queen”, „Oh Yeah” czy „Girls & Boys”. W roku 2009 towarzyszyli na scenie grupie AC/DC podczas wielkiego koncertu na stadionie Wembley. W tym roku, jeszcze przed festiwalem w Jarocinie, ukaże się trzeci, bardzo wyczekiwany album grupy.

happysad to jeden z najważniejszych zespołów na polskiej rockowej scenie. Formacja została założona w 2001 roku. Muzyka kapeli to regresywny rock dopełniony charakterystycznymi tekstami. W październiku 2009 ukazał się czwarty krążek grupy zatytułowany „Mów mi dobrze”. Specjalny jubileuszowy koncert w Jarocinie uświetnią wyjątkowi goście zaproszeni przez happysad.

Projekt R.U.T.A. powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego – założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich wykonania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł „Guma” Gumola (Moskwa), Robert „Robal” Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert „Spięty” Dobaczewski (Lao Che). Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile.

Piotr Rogucki to wokalista tekściarz i frontman łódzkiego zespołu rockowego Coma, a także aktor. Karierę sceniczną rozpoczął, śpiewając piosenki swojego autorstwa na przeglądach i festiwalach. Z zespołem wydał płyty „Pierwsze wyjście z mroku” (2004), „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” (2006), „Hipertrofia” (2008) oraz „Live”, „Excess” i „Symfonicznie” w 2010 roku. 21 marca 2011 roku wydał solowy longplay „Loki – wizja dźwięku”.

Wcześniej udział w imprezie zapowiedzieli Bad Religion, Myslovitz, Moskwa – na specjalnym koncercie z gośćmi na 28. urodziny, a także Deriglasoff oraz Acid Drinkers.

Tegoroczna edycja potrwa od 15 do 17 lipca.