The Toxic Avenger i Fair Weather Friends na FreeFormFestival

26 lutego 2013
ok. 2 minut czytania

Simon Delacroix znany jako The Toxic Avenger to paryski producent i DJ. Swoje inspiracje czerpie z muzyki lat 60., hardcore’u, punka i popu. Jego muzyka ma charakterystyczne brzmienie, oparte na syntezatorach i mocnym basie. Jego pierwszym sukcesem był singel „Super Heroes”, dzięki któremu podpisał umowę z wytwórnią Iheartcomix. W 2011 roku nakładem Roy Music ukazał się jego debiutancki album „Angst”. Na scenie miał okazje występować z Public Enemy, Vitalic, Yelle, Late of the Pier czy MSTRKRFT. Obecnie można usłyszeć jego utwór „Angst Two” w europejskiej kampanii reklamującej Nissana Qashqai.

Zespół Fair Weather Friends powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. Jego twórczość inspirowana jest współczesną elektroniką i muzyką taneczną lat 70 i 80. W marcu 2012 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka zatytułowana „Eclectic Pixels”. Utwory z tego wydawnictwa gościły na antenie największych stacji radiowych. W czerwcu 2012 roku oficjalną premierę miał teledysk do singla „Fortune Player”, który obecnie emitowany jest w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Pomimo krótkiego stażu w branży muzycznej, Fair Weather Friends mają na koncie występy na dużych letnich festiwalach. W lipcu wystąpili na zeszłorocznej edycji Open’er Music Festival i w podsumowaniu Radiowej Trójki zostali wymienieni w gronie trzech najciekawszych zespołów Talent Stage. Z kolei w sierpniu FWF zaprezentowali się na Coke Live Music Festival.
Wcześniej udział potwierdzili Woodkid, Miss Kittin, Apparat Band, SebastiAn i Azealia Banks.

Ceny karnetów dwudniowych: do 15 marca – 150 zł, od 16 marca – 170 zł, od 16 kwietnia – 190 zł.

Bilety dostępne w bileteriach EMPiK, sklepach Media Markt i Saturn, punktach sprzedaży eBilet, Muno, Ticketpro i Eventim na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem Goodmusic.pl.