The War On Drugs poprawiają The Rolling Stones

14 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Amerykanie wzięli na warsztat niedawno opublikowany, ale mający ponad 40 lat numer \”Scarlet\”. Piosenkę zarejestrowano w październiku 1974 roku podczas sesji The Rolling Stones z gitarzystą Jimmym Page\’em z Led Zeppelin oraz basistą Rikiem Grechem z Traffic.

Przygotowana przez The War On Drugs zremiksowana wersja wyróżnia się mocniejszym gitarowym brzmieniem i retro klimatem we współczesnym stylu.

Do oryginalnej piosenki \”Scarlet\” powstał klip z udziałem aktora Paula Mescala, który zdobył rozgłos znakomitą rolą w serialu \”Normal People\”.

Utwór \”Scarlet\” zapowiada wydanie wersji deluxe płyty \”Goats Head Soup\”, której premiera zaplanowana jest na 4 września. Wydawnictwo zawierać będzie niepublikowane wcześniej piosenki, wersje demo, nagrania koncertowe i inne bonusy. Płyta ukaże się w różnych wersjach w tym 2CD, 4CD, na winylu, kasecie magnetofonowej i w formie cyfrowej. Dostępna będzie też specjalna koszulka. Wcześniej zespół zaprezentował inny numer promujący wznowienie – \”Criss Cross\”.

W kwietniu 2020 roku The Rollings Stones zaprezentowali pierwszy od 8 lat nowy utwór \”Living in a Ghost Town\”.

The War On Drugs to amerykańska rockowa formacja, która powstała w 2005 roku. Na koncie mają cztery albumy, w tym mający złoty status w Wielkiej Brytanii \”Lost in the Dream\” z 2014 roku oraz będący jego następcą, a zarazem ostatnim dziełem kapeli \”A Deeper Understanding\” z 2017 roku.