The Weeknd chciał oddać nerkę Selenie Gomez

1 kwietnia 2018
ok. 2 minut czytania

Analitycy piosenek często łączą treść z konkretnymi osobami. Tym razem jednak wiele wskazuje na to, że The Weeknd sporo uwagi poświęca Selenie Gomez i swoim uczuciom związanym z wokalistką. W piosence „Call Out My Name” artysta sugeruje nawet, że był gotów z miłości oddać Selenie Gomez nerkę.

„I said I didn’t feel nothing baby, but I lied / I almost cut a piece of myself for your life” – śpiewa The Weeknd. Czyli w wolnym tłumaczeniu: „Kłamałem, że Cię nie kochałem, przecież kawałek ciała dla Ciebie prawie oddałem.”

Operację przeszczepu nerki Selena Gomez przeszła w 2017 roku, po tym jak zdiagnozowano u niej chorobę autoimmunologiczną, która doprowadza do zaburzeń układu odpornościowego. Dawczynią była jej przyjaciółka Francia Raisa.

Selena Gomez rzuciła The Weeknda jesienią by wrócić do Justina Biebera, z którym spotykała się w latach 2010-2104. Na początku marca para znów się rozstała, aczkolwiek nikt oficjalnie tego nie potwierdził.

O The Weekndzie zrobiło się głośno za sprawą mikstejpów, które wrzucił do sieci i nagrania „Wicked Games”. Oficjalnie zadebiutował w 2013 roku albumem „Kiss Land”. Na drugi longplay „Beauty Behind the Madness” fani musieli czekać do 2015 roku. Zestaw pokrył się w USA platyną, a w ojczyźnie artysty podwójną platyną. Album „Starboy” trafił do sklepów w 2016 roku. Muzyk nagrał też przebój „Earned It” na ścieżkę muzyczną „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, za który otrzymał nominację do Oscara. Współpracował z Drakiem, Arianą Grande, Sią czy Laną Del Rey.

Gomez to jedna z największych gwiazd popu. Sprzedała 7 milionów płyt i 22 miliony singli na całym świecie. Jej najnowszy krążek, „Revival”, miał premierę w 2015 roku. Amerykankę ostatnio można było podziwiać w komedii „Sąsiedzi 2” oraz obrazie „The Fundamentals of Caring”. Zagrała też w reżyserskim projekcie Jamesa Franco, ekranizacji powieści Johna Steinbecka „W niepewnym boju” („In Dubious Battle”). Ostatnio zaangażowana była (jako producentka) w serial „Trzynaście powodów”, do którego nagrała też piosenki, w tym cover Yazoo.