The Weeknd też promuje NFT

1 kwietnia 2021
ok. 1 minuta czytania

NFT czyli Non-Fungible Token, tłumaczy się jako \”niezbywalny\” lub \”niezamienialny\” token. Jest to nowa technologia polegająca na tym, że konkretnemu dziełu sztuki przypisany jest rejestr elektroniczny, którego nie da się podrobić. Nabywcy mają więc pewność, że kupują oryginalny produkt. Technologia ta zdobywa coraz większą popularność i do grona jej zwolenników właśnie dołączył The Weeknd.

Artysta ogłosił, że jego pierwsza sprzedaż NFT odbędzie się w sobotę (3 kwietnia) o godzinie 14:00. Kolekcja, która ma być dostępna wyłącznie na rynku NFT Nifty Gateway, zawiera nową muzykę i grafiki w limitowanych edycjach, które The Weeknd opracował we współpracy z firmą Strange Loop Studios.

Sprzedaż rozpocznie się od trzech różnych grafik, z których każda zawiera fragment nowej piosenki The Weeknd. Dostępna będzie nieograniczona liczba tych dzieł, choć przez ograniczony czas.

Następnie odbędzie się 24-godzinna aukcja ekskluzywnego dzieła sztuki, zawierającego nową piosenkę w całości. Zwycięzca tej aukcji będzie jedynym właścicielem piosenki, ponieważ The Weeknd nie zamierza wydawać utworu w przyszłości.

The Weeknd zagra koncert 7 listopada 2022 w krakowskiej Tauron Arenie.

Excited to announce that my first NFT drop is taking place on Saturday at 2:00 pm EST on @niftygateway. The collection will feature new music and limited edition art. I developed the artwork with Strange Loop Studios pic.twitter.com/627BO4JekK— The Weeknd (@theweeknd) March 31, 2021