The Weeknd znów z Laną Del Rey

29 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Wokalistka występowała dotąd gościnnie na dwóch płytach Kanadyjczyka – „Beauty Behind the Madness” (w piosence „Prisoner”) i „Starboy” (w „Party Monster” i „Stargirl Interlude”). Teraz The Weeknd się odwdzięczył i napisał dla koleżanki utwór. Numer nosi tytuł „Lust for Life” i prawdopodobnie trafi na nadchodzącą płytę Amerykanki, która właśnie powstaje. Szczegóły wydawnictwa nie są znane. Na razie fani otrzymali singel „Love”. Teledysk do nagrania można sprawdzić pod tym adresem. Za produkcję kawałka odpowiadają Benny Blanco i Emile Haynie.

Lana Del Ray zasłynęła singlami „Video Games” i „Born to Die”, które promowały album „Born To Die”. Słuchaczy zachwycił nieco staromodny styl artystki i jej ciepły, głęboki głos. Inne jej przeboje to „Summertime Sadness”, „National Anthem” i „Dark Paradise”. Ostatni dotąd longplay Amerykanki, „Honeymoon”, miał premierę we wrześniu 2015 roku.

O The Weekndzie zrobiło się głośno za sprawą mikstejpów, które wrzucił do sieci i nagrania „Wicked Games”. Oficjalnie zadebiutował w 2013 roku albumem „Kiss Land”. Na drugi longplay „Beauty Behind the Madness” fani musieli czekać do 2015 roku. Zestaw pokrył się w USA platyną, a w ojczyźnie artysty podwójną platyną. Muzyk nagrał też przebój „Earned It” na ścieżkę muzyczną „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, za który otrzymał nominację do Oscara. Współpracował z Drakiem, Arianą Grande, Sią czy Laną Del Rey. W listopadzie 2016 roku ukazał się jego najnowszy album „Starboy”.

30 czerwca dwukrotny laureat Grammy wystąpi na Open’erze.