The xx kręcą amatorskie filmy

23 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Wideo powstało do nagrania „Brave for You (Marfa Demo)”. Akustyczna wersją piosenki trafi na edycję deluxe ostatniej płyty tria „I See You”. W klipie widzimy Romy Madley Croft i Olivera Sima wykonujących utwór. Później dołącza do nich Jamie xx i wszyscy wyruszają na przejażdżkę. Całość stylizowana jest na amatorskie, domowe nagrania wideo i dostępna jest do obejrzenia pod tym adresem.

The xx wystąpią na festiwalu Open’er w Gdyni. Impreza odbędzie się w dniach 28 czerwca a 1 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Zespół zadebiutował w 2009 roku doskonale przyjętym, imiennym albumem. Zgarnęli czołowe miejsca na listach podsumowujących rok w muzyce i zostali laureatami Mercury Music Prize. Album przyniósł kilka ważnych piosenek: „Islands”, „VCR” i „Crystalised”, a odpowiedzialny za produkcję Jamie xx stał się rozchwytywanym współpracownikiem gwiazd muzyki. Drugi longplay, „Coexist”, wydany w wrześniu 2012 przyniósł kolejne poruszające, melancholijne piosenki, intymne teksty i oszczędne produkcyjne smaczki, tworzące niezwykłą całość, gdzieś na styku nowoczesnej muzyki klubowej, R&B i alternatywy. Najnowsza płyta, The xx, „I See You”, ukazała się w styczniu 2017 roku.