The xx we wspaniałym miejscu w Teksasie

28 listopada 2016
ok. 2 minut czytania

Klip został nakręcony w Marfie w stanie Teksas. – To jest wyjątkowe dla nas miejsce, gdzie komponowaliśmy i nagrywaliśmy część naszej płyty – komentują muzycy. – Dużą miłością i szacunkiem darzymy ludzi w Stanach Zjednoczonych, gdzie na przestrzeni kilku ostatnich lat graliśmy setki koncertów. Mamy nadzieję, że ten teledysk przynajmniej częściowo oddaje ciepło i akceptację, jaką tam dostajemy.

Reżyserem jest Alasdair McLellan. W wideo widzimy Jamiego xx w roli DJ-a na domówce, a Romy Madley Croft i Olivera Sima śpiewających do różnych telefonów. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Numer „Hold On” zawiera fragmenty „I Can’t Go For That (No Can Do)” Hall and Oates z 1981 roku. Piosenka zapowiada nadchodzącą płytę duetu, „I See You”.

Longplay ukaże się 13 stycznia nakładem Young Turks. Za produkcję odpowiadają Jamie Smith i Rodaidh McDonald. Materiał powstawał między marcem 2014 a sierpniem 2016 roku w Nowym Jorku, w Marfie w Teksasie, Rejkiawiku, Los Angeles i Londynie.

Oto tracklista:
„Dangerous”
„Say Something Loving”
„Lips”
„A Violent Noise”
„Performance”
„Replica”
„Brave For You”
„On Hold”
„I Dare You”
„Test Me”

Trio wcześniej zapowiedziało trasę koncertową i 30 listopada wystąpi w Poznaniu, w Hali Nr 2 MTP oraz 1 grudnia w warszawskim Nowym Teatrze.

The xx zadebiutowali w 2009 roku doskonale przyjętym, imiennym albumem. Zgarnęli czołowe miejsca na listach podsumowujących rok w muzyce i zostali laureatami Mercury Music Prize. Album przyniósł kilka ważnych piosenek: „Islands”, „VCR” i „Crystalised”, a odpowiedzialny z produkcję Jamie xx stał się rozchwytywanym współpracownikiem gwiazd muzyki. Drugi longplay, „Coexist”, wydany w wrześniu 2012 przyniósł kolejne poruszające, melancholijne piosenki, intymne teksty i oszczędne produkcyjne smaczki, tworzące niezwykłą całość, gdzieś na styku nowoczesnej muzyki klubowej, R&B i alternatywy.