The xx wraca do Polski

17 grudnia 2012
ok. 1 minuta czytania

Koncert zespołu odbędzie się w ramach promocji wydanego we wrześniu albumu „Coexist”, który dokładnie trzy miesiące temu zadebiutował na pierwszym miejscu UK Top 40. Pierwsze fragmenty nowej płyty, trio prezentowało już na najważniejszych letnich festiwalach – od hiszpańskiej Primavery, przez belgijski Rock Werchter aż po gdyński Open’er.

The xx czyli obecnie Romy, Oliver i Jamie zadebiutowali w 2009 roku doskonale przyjętym, imiennym albumem. Zgarnęli czołowe miejsca na listach podsumowujących rok w muzyce i zostali laureatami Mercury Music Prize. Album przyniósł kilka ważnych piosenek: „Islands”, „VCR” i „Crystalised”, a odpowiedzialny z produkcję Jamie xx stał się rozchwytywanym współpracownikiem gwiazd muzyki. „Coexist”, wydany w wrześniu 2012 przyniósł kolejne poruszające, melancholijne piosenki, intymne teksty i oszczędne produkcyjne smaczki, tworzące niezwykłą całość, gdzieś na styku nowoczesnej muzyki klubowej, r’n’b i alternatywy.

Bilety w cenie 128/158 zł trafią do sprzedaży 18 grudnia o godzinie 12.00. Bilety do na bycia w Altersklepie oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro.