thekayetan przedstawia \”Hot Blond\”

24 września 2020
ok. 2 minut czytania

– \”Hot Blond\” to utwór nietypowy dla moich kompozycji: nieskomplikowany, lekki, figlarny – wyjaśnia artysta. – Napisałem go bardzo spontanicznie, odkrywając nowo zakupione barwy. Natknąłem się na barwę basu, dograłem linię melodyczną i po kilku godzinach tańczyłem do gotowego utworu. Chciałem, aby tekst oddawał nastrój produkcji. Stąd dancefloor, impreza i blond. Choć dla mnie ten utwór był zawsze o mojej największej inspiracji – drugim człowieku.

Klip powstał we współpracy ze studentami poznańskiego Collegium Da Vinci i przy wsparciu merytorycznym Marka Straszaka. Wspomnianą piosenkę Kajetana będzie można już jutro usłyszeć na żywo w Poznaniu, gdzie artysta zagra obok zespołów CUKIER i Smügy na festiwalu Spring Break.

thekayetan, właściwie Kajetan Kopala to poznański producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów, który tworzy szeroko pojętą muzykę elektroniczną o zabarwieniu popowym, jak i eksperymentalnym. Oficjalną działalność artystyczną rozpoczął w 2017 roku, kiedy udostępnił w serwisach streamingowych singiel \”Summer\”. W 2019 roku został częścią projektu My Name Is New, razem z którym wydał single \”Addicted\” oraz \”Hot Blond\”.

29 maja ukazał się dwupłytowy album \”Music 4 Queens & Queers\”, który powstał z inicjatywy wytwórni Kayax, we współpracy z Paradą Równości. Na kompilacji znalazł się kolejny autorski utwór thekayetan pod tytułem \”Skóra\”, który został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy. Piosenką zainteresowała się także firma Kosmetyki AA, która wykorzystała jej fragment w kampanii reklamowej linii kosmetyków Go Green.