Thievery Corporation kolejną gwiazdą Selector Festival

20 lutego 2010
ok. 2 minut czytania

Thievery Corporation to pionierzy i niekwestionowani mistrzowie łagodnych brzmień, którzy wyznaczyli standardy dla całej sceny elektronicznej. Mimo, że kojarzeni są przede wszystkim z gładkimi klubowymi brzmieniami, to koncertowe oblicze formacji jest całkowicie inne. Wraz z towarzyszącymi im na scenie muzykami i wokalistami Rob Garza i Eric Hilton tworzą niesamowite, wielokulturowe widowisko. Dorobek duetu zamyka polityczny album, „Radio Retaliation”.

Metronomy to jeden z tych zespołów, których styl muzyczny ciężko sklasyfikować, ale ich fanów można znaleźć tak wśród publiczności rockowej, jak i miłośników elektronicznych brzmień. Wraz z takimi formacjami jak CSS i Klaxons szybko zdobyli serca zwolenników tanecznego rocka i muzycznych eksperymentów. Za sukces grupy odpowiedzialny jest głównie Joseph Mount, który oprócz pracy nad swoim autorskim projektem znalazł czas na zremiksowanie utworów Franz Ferdinand, Gorillaz, Kate Nash czy Ladytron.

Masywne, czasami ekstremalne, elektroniczne brzmienie Boys Noize swoją energią przypomina raczej wyczyny zespołów rockowych, niż klasyczne house’owe brzmienia znane z parkietów. Kryjący się za projektem Alexander Ridha jest jednym z najbardziej pożądanych didżejów na świecie, nieustannie przemierzając wszystkie kontynenty, porywając tłumy klubowiczów i festiwalowiczów.

Uffie to urodzona w Stanach Zjednoczonych, wychowana w Hong Kongu, a mieszkająca w Paryżu wokalistka i raperka. Wkroczyła na scenę elektroniczną dzięki singlowi „Pop The Glock”, który jasno określił jej styl muzyczny – połączenie klasycznego hip-hopu z nowoczesną elektroniką. Już wkrótce ukaże się jej długo oczekiwany album „Sex Dreams And Denim Jeans”, na który muzykę dostarczyli tacy znakomici artyści, jak Mr. Oizo, Mirwais, SebastiAn czy DJ Feadz. Płytę promuje utwór „MC’s Can Kiss”, a w kolejnym singlu ma się pojawić Pharrell Williams.

Wcześniej udział potwierdziła grupa Faithless.

W sprzedaży są już bilety na Selector Festival. Karnet dwudniowy kosztuje (4-5.06.2010) 200 złotych. Pozostałe wejściówki: bilet jednodniowy (4.06 i 5.06) – 135 złotych. Bilety można kupić w sklepie internetowym Alter Art oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro.pl.

Tymczasem 26 marca w Warszawie odbędzie się impreza z nowego cyklu Selector On Tour. Wystąpi na niej długo oczekiwany w Polsce duński DJ i producent, Trentemøller.