This Will Destroy You na jedynym koncercie w Polsce

2 września 2014
ok. 1 minuta czytania

Zespół powstał w 2005 roku z inicjatywy gitarzystów Chrisa Kinga i Jeremy’ego Galindo, basisty Donovana Jonesa oraz perkusisty Andrew Millera. W tym samym roku nagrali EP-kę „Young Mountain”, dzięki której podpisali umowę z wytwórnią Magic Bullet Records. Oficjalny długogrający debiut, zatytułowany po prostu „This Will Destroy You”, ukazał się pod koniec stycznia 2008 roku. W roli producenta wystąpił John Congleton odpowiedzialny za brzmienie takich grup jak Explosions In The Sky czy Modest Mouse.

Odtąd muzykę grupy można było usłyszeć w podkładach do wielu programów i filmów emitowanych przez MTV i VH1 czy ostatnio w filmie „World War Z”, a kapela na stałe zagościła w czołówce gatunku post-rock obok Mogwai, Explosions In The Sky, Caspian czy 65daysofstatic.

Wydany w 2011 roku album „Tunnel Blanket” przyniósł zmianę brzmienia na spokojniejsze i większy nacisk na elementy ambientowe i drone’owe.

Zespół pojawi się w Polsce tuż po premierze nowego albumu „Another Language”, zaplanowanej na 16 września.

Będzie to pierwsza wizyta This Will Destroy You w naszym kraju od czasu mającego miejsce pięć lat temu koncertu podczas Asymmetry Festival we Wrocławiu.

Bilety:
50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu)

Przedsprzedaż na Bilety.24.pl.