Thom Yorke jeździ windą w klipie Radiohead

12 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Zgodnie z tytułem, w teledysku widzimy wokalistę Thoma Yorke’a ubranego w beżowy płaszcz, z niebieskimi reklamówkami w dłoniach, jeżdżącego windą. Na kolejnych piętrach wsiadają i wysiadają ludzie, a on… jeździ. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Za kamerą stanął Oscar Hudson.

„Lift” to jeden z trzech (obok „Man Of War” i „Promise”) niepublikowanych utworów, które trafiły na wydawnictwo „OK Computer OKNOTOK 1997 2017”. Premiera albumu odbyła się 23 czerwca 2017 roku.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się „OK Computer” (1997) i „Kid A” (2000), obydwa wyróżnione Grammy.

Z płyty „OK Computer” pochodzą takie klasyki Radiohead jak „Paranoid Android”, „Karma Police”, „Lucky” czy „No Surprises”. W Wielkiej Brytanii krążek pokrył się 5-krotną platyną, a w Stanach Zjednoczonych podwójną.

Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to „A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku.