Thom Yorke zaśpiewa dla Edwarda Nortona

30 lipca 2019
ok. 1 minuta czytania

Edward Norton wyreżyseruje obraz „Motherless Brooklyn” na podstawie własnego scenariusza i zagra w nim główną rolę.

Nagranie Thoma Yorke’a nosi tytuł „Daily Battles” i powstało specjalnie na potrzeby filmu. – Chciałem, by Thom napisał staromodną, melancholijną balladę – powiedział Norton na łamach „Rolling Stone’a”. – Chciałem, by jego głos nadał ton postaci Lionela.

Numer ma się pojawić w scenie, która rozgrywać będzie się w jazzowym barze. Wynton Marsalis zajął się jazzową aranżacją „Daily Battles”.

„Osierocony Brooklyn” przedstawia historię Lionela Essroga (Edward Norton), mężczyzny, który cierpi na syndrom Tourette’a. Lionel ma tiki, musi wszystkiego dotknąć, mimowolnie, automatycznie powtarza zasłyszane słowa i dźwięki bezpośrednio po ich usłyszeniu. Kiedy zostaje zamordowany jego przyjaciel, szef i mentor, Lionel bez jakiegokolwiek przygotowania detektywistycznego przystępuje do śledztwa, aby rozwikłać zagadkę tej zbrodni. Poszlaki prowadzą go do nocnego klubu w Harlemie i pewnej kobiety przewodzącą przeciwko protestom przeciwko wpływowemu deweloperowi, Mosesowi Randolphowi. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w 1954 roku. W obsadzie znajdą się także Gugu Mbatha-Raw, Cherry Jones i Willem Dafoe oraz Bruce Willis i Alec Baldwin.

Polska premiera planowana jest na styczeń 2020 roku.

W czerwcu 2019 roku ukazała się nowa solowa płyta Thome’a Yorke’a, „Anima”. Wcześniej wokalista Radiohead skomponował ścieżkę muzyczną do horroru „Suspiria”.