Thomas Azier i SebastiAn w Basenie

25 czerwca 2014
ok. 2 minut czytania

French Express – French Music Showcase jest pierwszym międzynarodowym showcase’em realizowanym w ramach Warsaw Music Week. Celem jest przybliżenie sylwetek nowych ciekawych artystów związanych z francuskim rynkiem muzycznym.

Zdobywający coraz większą popularność Thomas Azier gra mroczny, elektroniczny pop. Od dzieciństwa miał do czynienia z muzyką, grał na pianinie i komponował własne utwory. W wieku 19 lat przeniósł się do Berlina. W 2012 roku nakładem własnej wytwórni – Hylas Records wydał dwie EP-ki „Hylas 001” i „Hylas 002”. Dzięki tym wydawnictwom został zauważony i w krótkim czasie podpisał kontrakt z Universal Records i odbył trasę koncertową m.in. z Woodkidem. Na początku roku ukazał się jego pierwszy album zatytułowany „Hylas”.

SebastiAn to naprawdę Sebastian Akchoté. Wraz z Justice uznany został za spadkobiercę Daft Punk. Zasłynął remiksem dokonanym dla Daft Punk i szybko wyrobił sobie markę na francuskiej scenie elektronicznej. Kolejny duży rozgłos przyniosła artyście interpretacja utworu „Killing In The Name” Rage Against The Machine, który ukazał się w 2007 roku. SebastiAn współpracował również z takimi gwiazdami jak Bloc Party, Klaxons czy też Uffie. Artysta od samego początku związany jest z wytwórnią Ed Banger i to jej nakładem w 2011 roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany „Total”. Renoma pozwoliła mu na zaproszenie na płytę kilku uznanych gości. Na krążku pojawiają się więc M.I.A. i Gaspard Augé z Justice.

Więcej info już wkrótce.