Thundercat i Flying Lotus komponują do „Atlanty”

30 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Kompozycja Thundercata i Flying Lotusa pojawia w piątym epizodzie drugiego sezonu, zatytułowanego „Barbershop”. Donald Glover osobiście poprosił artystów, by stworzyli coś na potrzeby jego produkcji.

Serial „Atlanta” opowiada o dwóch kuzynach, którzy starają się poradzić sobie na hiphopowej scenie w tytułowej Atlancie. Donald Glover, który jest twórcą projektu, wciela się w jednego z bohaterów. Drugiego gra Brian Tyree Henry. W produkcji występują również Lakeith Lee Stanfield i Zazie Beetz. „Atlanta” została wyróżniona dwoma Złotymi Globami.

Donald Glover przez kilka lat był scenarzystą „Rockefeller Plaza 30”, później występował w sitcomie „Community”. Jako raper tworzy pod szyldem Childish Gambino. Jego muzyczny dorobek zamyka album „Awaken, My Love!” z grudnia 2016 roku.

Thundercat zadebiutował w 2011 roku longplayem „The Golden Age Of Apocalypse”. W muzyce Amerykanina słychać różne odcienie funku, jazzu, popu, soulu, electro czy hip hopu – to niezwykła synteza kilkudziesięciu lat czarnej muzycznej tradycji ożywionej w kontekście nowej elektroniki. Samego Shephena „Thundercata” Brunera, lidera grupy i wirtuoza gitary basowej porównuje się do legendarnego Jaco Pastoriusa. Artysta pochodzący z rodziny muzyków z Los Angeles (ojciec występował m.in. z Dianą Ross i The Temptatons) współpracował ze śmietanką współczesnej sceny (Kendrick Lamar, Snoop Dogg, Childish Gambino, Leo Ware, Bilal, Eryka Badu, Stanley Clark i Kamasi Washington oraz… Suicidal Tendencies).

Flying Lotus, znany również jako Captain Murphy, jest producentem i założycielem Brainfeeder. Wydawnictwem „1983” otworzył ścieżkę niemal nowemu gatunkowi muzycznemu, opierającemu się na elektronicznym, jazzowym hip-hopie. Jego ostatnia studyjna płyta to „You’re Dead!” z 2014 roku. W 2017 roku zrealizował surrealistyczne filmowe dzieło „Kuso”. Wziął udział także w fabularyzowanym klipie Jaya-Z – „Family Feud”.