Tiga w wersji live na Audioriver

25 maja 2015
ok. 2 minut czytania

Kanadyjczyk karierę producenta rozpoczął w 2001 roku i od razu zrobił to z wielkim hukiem, bo pierwszym wydawnictwem był kultowy do dziś „Sunglasses At Night”. Od tamtego czasu powstało wiele kolejnych hitów, jak choćby „You Gonna Want Me”, „Bugatti” czy „Shoes”, a po remiksy do artysty zgłosiły się dziesiątki gwiazd, w tym Depeche Mode, Moby i LCD Soundsystem. Wiele ze swoich produkcji wydał we własnej wytwórni Turbo, w której katalogu są także takie postaci i zespoły jak Gesaffelstein, Chromeo, Azari & III, The Hacker czy Boys Noize.

Zanim jednak Tiga został producentem, już w latach 90. występował jako DJ, będąc jednym z pionierów kanadyjskiej sceny tanecznej.
– Oznacza to, że dopiero po około 25 latach miksowania, artysta zdecydował się grać koncerty z własnym repertuarem i sobą przed mikrofonem – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. – Skoro postanowił to robić po tak długim czasie, należy się spodziewać, że podszedł do tematu szalenie poważnie i wstępne informacje na temat tych koncertów zdają się to potwierdzać.

Na scenie towarzyszyć będzie mu współtwórca „Sunglasses At Night”, Jori Hulkkonen, a za warstwę wizualną odpowiada znany z Moderat, kolektyw Pfadfinderei oraz Helmi, z którym Tiga pracował przy teledysku do „Bugatti”. Warstwa audio była z kolei finalizowana wspólnie ze Stuartem Price’em, znanym jako Jacques Lu Cont.

Oprócz największych hitów Tigi, na scenie usłyszymy także niewydane produkcje tworzone wspólnie z Hudsonem Mohawke, Matthew Dearem, Boys Noize i Martinem Buttrichem.

10. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2015, a wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd są także m.in. Underworld, Roisin Murphy, High Contrast, Gramatik live, Hercules and Love Affair, Ben Klock b2b Marcel Dettmann i Solomun.