Timbaland skończył z telewizyjnym imperium

15 września 2016
ok. 2 minut czytania

Raper i producent zrezygnował ze współpracy z twórcami cyklu. Artysta do tej pory nadzorował muzyczną stronę popularnej produkcji, w tym tworzył utwory, bazując na głównych wątkach i fabule projektu. Jego miejsce zajmą producent Rodney „Darkchild” Jerkins i autor piosenek Ester Dean.

– Byliśmy szczęśliwi współpracując z Timbalandem przez dwa pierwsze sezony – komentuje Shawn Holiday z Columbia Records, wytwórni wydającej soundtracki do serialu. – W trzecim sezonie chcieliśmy jednak innego podejścia.

Za piosenki w nadchodzących odcinkach odpowiadać będą ponadto Johntá Austin (Mariah Carey, Mary J. Blige, Usher), Makeba Riddick (Beyoncé, Rihanna) i Jesse St. John (Britney Spears) oraz pracujący już wcześniej przy serialu Ne-Yo i J.R. Rotem.

Bohaterem cyku „Imperium” opowiadającym o branży muzycznej jest Lucious (Terrence Howard), były diler a obecnie szef wytwórni płytowej, który prowadzi firmę z byłą żoną Cookie (Taraji P. Henson) oraz synami, z których dwóch jest muzykami. Za produkcją stoją Lee Daniels i Danny Strong. Wśród fanów serii są Barack i Michelle Obama. W nowej odsłonie gościnnie wystąpią m.in. French Montana, Birdman, Mariah Carey, Taye Diggs i Romeo Miller.

Amerykańska premiera trzeciej części „Imperium” została wyznaczona na 21 września. W Polsce cykl emitował kanał Fox.

Timothy Mosley jak naprawdę nazywa się Timbaland to wzięty amerykański wokalista, raper i producent. Znany jest ze współpracy z Aaliyah, Missy Elliott, Justinem Timberlakiem a także Jayem Z, Nasem, Ludacrisem, Madonną, Rihanną, OneRepublic, Brandy czy Drakiem.

Na koncie ma trzy solowe wydawnictwa „Tim’s Bio: Life from da Bassment” (1998), „Shock Value” (2007) i „Shock Value II” (2009).