Tiësto we Wrocławiu na Music Power Explosion

21 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Artysta, którego nie trzeba już nikomu przedstawiać – Tiësto – synonim najlepszej muzyki elektronicznej i niekończąca się inspiracja dla pokolenia młodych, początkujących DJ-ów. Laureat nagrody Grammy, zdobywca pierwszych miejsc prestiżowych plebiscytów „Rolling Stone”, „Mixmag” i trzykrotny zdobywca miana najlepszego DJ-a na świecie w rankingu „DJ Mag”. Ze swoją muzyką okrążył już wielokrotnie świat, koncertując dla milionowej publiki na największych festiwalach świata: Ultra Music, Coachella, TomorrowWorld czy Electric Daisy Carnival. Artysta jest najbardziej rozpoznawalnym headlinerem imprez muzyki elektronicznej.

Przez minione dwie dekady, Tiësto nie tylko utrzymuje się na najwyższej pozycji jako artysta, ale również innowator. Pomimo swoich wielu osiągnięć, nie uważa, aby jego praca została zakończona.

– Bycie DJ-em to moje życie, ale ponad wszystko to styl życia- przyznaje artysta.

Po podbiciu świata muzyki house i trance, Tiësto przekształcił gatunek electronic crossover w dominujący trend za pomocą swojego albumu „A Town Called Paradise”. Po roku 2014 kawałki ze wspomnianej płyty osiągnęły status złotych singli. W ostatnim okresie Tiësto wypuścił nowe brzmienia we współpracy z The Chainsmokers i Martinem Garrixem. Hitem stał się też bardziej popowy utwór z Natalie La Rose „The Right Song”.

Uważany za ojca gatunku, rozpoznawany jest pod marką Musical Freedom – wytwórni, której jest właścicielem, Tiësto pozostaje niezmiennie ekspertem dla wielu najważniejszych nazwisk branży. Remiksował największe przeboje Beyoncé, Coldplay, Kanye Westa, Sama Smitha, Ellie Goulding, Davida Guetty czy Major Lazer i Calvina Harrisa. W 2015 roku zdobył pierwszą nagrodę Grammy za remiks utworu „All Of Me” (John Legend).

Na płycie stadionu Wrocław powstanie ogromna scena z gigantycznymi ekranami ledowymi. Wydarzenie będzie wzbogacone o zaawansowane efekty pirotechniczne i laserowe, które sprostają wymaganiom największych artystów. Music Power Explosion zaplanowano na środek lata, dzięki czemu Wrocław na jeden dzień zamieni się w stolicę muzycznego i klubowego szaleństwa.

Bilety na festiwal Music Power Explosion, który odbędzie się 13 lipca na Stadionie Wrocław, trafią do sprzedaży w najbliższy piątek, 23 marca o godzinie 12:00. Będzie je można nabyć poprzez strony bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl.