Title Fight w maju w Polsce

10 grudnia 2012
ok. 1 minuta czytania

Title Fight to amerykańska kapela założona w 2003 roku przez braci Russin i Jamiego Rhodena. Początkowo grupa skupiała się na działalności koncertowej w okolicach swojego rodzinnego Kingston (Pensylwania), jednak w 2005 po dodaniu do składu Shanea Morana (druga gitara) muzycy wzięli się za nagrywanie demówek. Właśnie dzięki tym demo zwrócili na siebie uwagę FlightPlan Records – wytwórni, która dała im możliwość wydania pierwszego pełnego albumu. Z czasem muzyka Title Fight nabierała bardziej melodyjnego charakteru.

W ich graniu można doszukać się inspiracji zespołami Jawbreaker, Kid Dynamite czy Lifetime. Przełomowa dla Title Fight była trasa z Set Your Goals – zaraz po niej zespół związał się na krótko z Run For Cover Records, gdzie wydał 7-calowy singel „The Last Thing You Forget”. W styczniu 2011 pod swoje skrzydła przyjęło ich SideOneDummy Records, co zaowocowało dwoma albumami: „Shed” (2011) i „Floral Green” (2012).

Muzycy Title Fight na koncie mają już wiele tras po USA u boku m.in. Rise Against, New Found Glory, Bayside, Senses Fail czy Touche Amore. Europejskie tournée, w ramach której po raz pierwszy odwiedzą Polskę, jest już ich drugą wizytą na starym kontynencie.

Bilety na poznański koncert dostępne będą na stronie Ticketpro.pl.