Tłumacz migowy burmistrza Nowego Jorku pomaga Future Islands

25 marca 2017
ok. 2 minut czytania

W tekstówce do nagrania „Cave” pojawia się Jonathan Lamberton, tłumacz języka migowego burmistrza Nowego Jorku, Billa De Blasio. Oczywiście, tłumaczy on na migi słowa piosenki. Wideo można obejrzeć tutaj.

„Cave” jest drugą po „Run” piosenką formacji z longplaya „The Far Field”, który ukaże się 7 kwietnia. Grupa zaczęła komponowanie nowego materiału w styczniu 2016 roku, na wybrzeżu Karoliny Północnej, a kontynuowali przez rok w Baltimore, zanim postanowili przetestować nowe piosenki na żywo, podczas serii sekretnych koncertów pod fałszywymi nazwami. Następnie polecieli do Los Angeles, by pracować z wyróżnionym nagrodą Grammy producentem Johnem Congletonem, w legendarnym Sunset Sound, gdzie pracowali wszyscy od The Beach Boys po Prince’a. Nagrany przy użyciu instrumentów smyczkowych i dętych, których aranżacje przygotował Patrick McMinn, „The Far Field” jest pierwszą płytą Future Islands, na której zagrał prawdziwy perkusista Michael Lowry, który dołączył do zespołu po fantastycznym wykonaniu „Seasons (Waiting On You)” u Davida Lettermana. Na płycie pojawia się też Debbie Harry z Blondie, która gościnnie wystąpiła w duecie z Herringiem w piosence „Shadows”.

Oto tracklista:
1. Aladdin
2. Time on Her Side
3. Ran
4. Beauty of the Road
5. Cave
6. Through the Roses
7. North Star
8. Ancient Water
9. Candles
10. Day Glow Fire
11. Shadows
12. Black Rose

Zespół Future Islands powstał w 2006 roku w Baltimore. Muzycy debiutowali w 2008 roku albumem „Wave Like Home”. Od tego czasu wydali jeszcze trzy płyty, z których ostatnia to „Singles” (2014).