Tokimonsta i Saschienne na Before Tauron Nowa Muzyka

22 maja 2013
ok. 2 minut czytania

14 czerwca wystąpi Tokimonsta, jedna z najlepszych beat-makerek z Zachodniego Wybrzeża porównywana z klasykami pokroju DJ-a Krusha i DJ-a Shadowa i pierwsza DJ-ka, której nagrania znalazły się w katalogu prestiżowej wytwórni Brainfeeder, założonej przez inną legendę instrumentalnego hip-hopu – Flying Lotusa.

Choć kariera Jennifer Lee zaczęła się zaledwie pięć lat temu, to ta klasycznie wykształcona artystka łącząca z wielką wprawą delikatne fortepianowe melodie z połamanymi, hiphopowymi i jazzowymi rytmami, zdążyła już zagrać na najważniejszych festiwalach muzycznych na świecie, takich jak Sonar czy Coachella, a o jej remiksy zabiegał m.in. Justin Timberlake. W Katowicach pojawi się z zupełnie premierowym materiałem pochodzącym z opublikowanej w kwietniu drugiej płyty „Half Shadows”, odwołującym się dość bezpośrednio do muzyki z lat osiemdziesiątych. Ciężkie bity, niepokojące brzmienia syntezatorów i prawdziwe mistrzostwo w wyczuwaniu oczekiwań publiczności – tego właśnie można spodziewać się po czerwcowym koncercie Tokimonsta.

Dzień później, 15 czerwca, również w katowickiej Hipnozie zagra berliński duet Saschienne, przyjęty z ogromnym aplauzem podczas ubiegłorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka. Sascha Funke oraz Julienne Dessagne to niemiecko-francuskie małżeństwo, zafascynowane twórczością Philipa Glassa oraz dokonaniami innych wielkich mistrzów minimalu, które stanowiły dla nich największą inspirację, potrafili przekształcić swoje fascynacje w zestaw świetnych utworów, które mogą poruszyć zarówno wielbicieli delikatnej fortepianowej klasyki, tanecznego house, jak i miłośników dobrze napisanych piosenek. Delikatny, eteryczny głos Dessagne i jej wirtuozeria w grze na fortepianie nadały zupełnie nowego oblicza muzyce Funkego, znanego raczej z tworzenia potężnych parkietowych hymnów, a muzyka tworzona przez duet bywa określana jako „new romantic techno”. Ich ubiegłoroczny album „Unknown” okazał się jedną z najlepiej ocenianych płyt roku. W Katowicach pojawią się z repertuarem złożonym z nowych, premierowych piosenek.

Tokimonsta – 14.06.2013
bilety: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu)
Saschienne – 15.06.2013
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Istnieje możliwość zakupu biletu łączonego na oba koncerty w cenie 30 zł. Liczba ograniczona.