Tom Morello w klipie basisty Rage Against the Machine

2 czerwca 2015
ok. 2 minut czytania

Wideo powstało do nagrania „Voodoo Juju” i nie tylko jest satyrycznym komentarzem na temat problemu ubezpieczeń zdrowotnych w USA, paradokumentem, ale i spotkaniem muzyków Rage Against the Machine oraz… Rush.

W klipie gościnnie pojawia się gitarzysta Tom Morello, który wciela się w dr. Vana Drusela oraz Geddy Lee i Alex Lifeson z Rush, w rolach kanadyjskich lekarzy.

– Wpadłem na pomysł tego klipu, kiedy musiałem mieć nagłą operację kręgosłupa – opowiada Commerford. – Jako ktoś, kto często trafia pod nóż, jestem zdumiony jak złożony jest to proces – jak dużo w tym biurokracji, zatwierdzeń i kosztów. Na szczęście, ja mam ubezpieczanie, ale zacząłem myśleć o tych, których nie stać na leczenie. Czytałem artykuł, że w USA jest ponad 40 milionów ludzi bez ubezpieczenia. To szaleństwo. Namówiłem lekarza, by pozwolił filmować moją operację, a potem opowiedziałam o tym pomyśle Tomowi, który od razu się zgodził. Oczywiście, skoro mówimy o kwestii ubezpieczeń zdrowotnych w Stanach, musiał pojawić się wątek kanadyjski i porównanie tych systemów. Zadzwoniłem więc do Geddy’ego i Aleksa, i poprosiłem o udział. Zgodzili się.

Muzyk dodał, że wszystkie zdjęcia samej operacji są prawdziwe. – To żadna ściema – wyjaśnia.

Teledysk można obejrzeć pod tym adresem.

Wcześniej w klipach kapeli pojawili się tenisista John McEnroe („Clockwork”) i kolarz Lance Armstrong („Mountain Lion”). Utwory pochodzą z albumu „#SteroidsOrHeroin”, który ukazał się w lutym 2015 roku.

Future User współtworzą Jordan Tarlow (klawisze), John Knox (perkusja). Na gitarze wspiera ich producent Brendan O’Brien.