Tom Morello wspiera Knife Party

9 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Gitarzysta Tom Morello nawiązał współpracę z grającym elektronikę zespołem Knife Party. Efektem niecodziennej kooperacji jest nagranie „Battle Sirens”. – Ta piosenka to mieszanka ostrej gitary i ostrego EDM, na którą czekałem od lat – mówi Morello.

Instrumentalnego kawałka można posłuchać pod tym adresem.

– Tom pojawił się w studiu i powiedział, że zawsze chciał połączyć swoje gitarowe riffy z elektroniką – opowiadają członkowie Knife Party.

Knife Party to elektroniczno-taneczny duet z Australii, który tworzą członkowie Pendulum – Rob Swire oraz Gareth McGrille. Ich jedyny longplay to „Abandon Ship” z 2014 roku.

Grupa Rage Against The Machine reaktywowała się w 2007 roku na serię koncertów, jednak od 2011 roku znowu pozostaje nieaktywna. Na studyjny dorobek kapeli składają się płyty „Rage Against the Machine” (1992), „Evil Empire” (1996), „The Battle of Los Angeles” (1999) i „Renegades” (2000).

Tom Morello ostatnio zajęty jest supergrupą Prophets of Rage, którą współtworzą instrumentaliści Rage Against The Machine oraz Chuck D i DJ Lord z Public Enemy i B-Real z Cypress Hill. 26 sierpnia kapela wydała EP-kę „The Party’s Over”.

Amerykanin jest jednym z bardziej cenionych współczesnych gitarzystów. Magazyn „Rolling Stone” zamieścił go na 40. miejscu 100 gitarzystów wszech czasów.