Tom Odell stracił wiarę w światło

19 lutego 2021
ok. 1 minuta czytania

Po trudnym dla Toma Odella okresie na przełomie 2018 i 2019 roku, artysta stał się silniejszy, znajdując ukojenie w pisaniu i przelewając swoje emocje w muzykę. Wygląda na to, że znalazł w ten sposób szansę na ponowne odkrycie swojej kreatywności. W nowym singlu śpiewa, w surowy, pozbawiony ozdobników sposób \”I hold my hand over the flame, to see if I can feel some pain\”. \”Numb\” został zainspirowany postacią eksperymentalnej artystki, producentki i wokalistki, Mici Levi. Tom Odell łączy w nowym utworze syntetyczne tekstury i akustyczne brzmienia.

– Chciałem powiedzieć w tej piosence, że był czas, kiedy czułem się wyłączony. Tak jakbym stracił wiarę w jakiekolwiek światło – mówi artysta.

Wraz z premierą nowego utworu, Tom Odell zapowiedział również wirtualny koncert na platformie Sidedoor, który odbędzie się już 27 lutego. Podczas interaktywnego spotkania fani będą mogli zadawać artyście pytania i usłyszą również nieopublikowane dotychczas utwory z nadchodzącego, czwartego albumu artysty. Dochód z biletów zostanie przekazany zespołowi koncertowemu oraz ekipie technicznej – współpracownikom Toma, których życie w trakcie pandemii przewróciło się do góry nogami. Koncert rozpocznie się o 22:30 czasu polskiego.