Tomasz Kot w klipie duetu Martin Lange

6 maja 2021
ok. 2 minut czytania

Duet Martin Lange dał się poznać słuchaczom debiutując na początku roku singlem \”Oddychaj\”. Teraz przyszła pora na teledysk do utworu \”Kłamiesz\”, w którym w główną rolę brawurowo wcielił się Tomasz Kot.

– Kłamiesz to ukłon w stronę tanecznego rocka z lat 70. z nowoczesnym podejściem do brzmienia – mówią muzycy Martin Lange o \”Kłamiesz\”. – Najpierw pojawiła się w naszych głowach energetyczna perkusja, zaraz po niej wkręcił się hipnotyczny basowy riff. Złamaliśmy ten układ charakternymi gitarami i rozedrganym synthem. W taki sposób powstał instrumental, który okazał się idealnym nośnikiem historii o wewnętrznym mentalnym pojedynku, uwolnieniu się od toksycznej przeszłości i dojrzewaniu do decyzji, by wreszcie żyć w zgodzie ze sobą.

Teledysk, w nowym klubie muzycznym Jassmine, zrealizowali Maciej Bierut i Karol Łakomiec.

– Koncept opiera się na idei marzycielstwa i fantazji. Wszyscy czasem uciekamy w świat wyobraźni, myśląc o tej prawdziwej i szczerej wersji siebie – opowiada reżyser teledysku Maciej Bierut. – Chciałem, żeby główny bohater uwolnił się od swojej zwady pod wpływem muzyki zespołu Martin Lange. Klip odnosi się do podgatunku teledysków, w których kultowy aktor występuje solowo i robi własne show. Każdy zna klip z Christopherem Walkenem tańczącym w pustym hotelu. Spike Jonze był dla mnie zawsze wielką inspiracją, więc był to pewnego rodzaju ukłon w jego stronę. Jednocześnie najważniejsze było zrobienie czegoś oryginalnego, z moim filmowym DNA.

– Zarówno współpraca z zespołem, jak i praca na planie teledysku, to bardzo przyjemne wspomnienie – mówi Tomasz Kot. – Byłem pod wrażeniem ogólnego ogarnięcia spraw przeróżnych, od artystycznych zaczynając, na logistycznych kończąc, a Maciek Bierut jest fantastycznym reżyserem. Dziękuję tez Michałowi Gerlachowi za niezwykle inspirującą choreografię. Wszyscy się bardzo starali, byłem i widziałem. Zapraszam serdecznie.