Tones And I zapowiada debiutancki album

11 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

Jednocześnie artystka opublikowała główny singiel z krążka, \”Cloudy Day\”, którego można posłuchać we wszystkich serwisach streamingowych. Piosence towarzyszy teledysk, dostępny na YouTube. Australijka sama napisała cały materiał, a także była współproducentką każdej z piosenek w zestawie.

– Ten album odzwierciedla karuzelę emocji, którą mam w sobie. Wszystkie te wzloty i upadki. Na krążku znalazły się piosenki, które napisałam przed \”Dance Monkey\”, o tym, jak nie byłam pewna, czy granie na ulicach będzie dla mnie dobre. Trafiły tu również utwory o śmierci mojego serdecznego przyjaciela T – wyjaśnia artystka. – Śpiewam ponadto o blaskach i cieniach lockdownu, mentalnych wyzwaniach i zmaganiach. Niektóre piosenki wywołują śmiech, inne łzy. Nie ma jednego przewodniego tematu czy klimatu. Każda piosenka oddaje to, co czułam w dniu, kiedy powstawała.

Singiel \”Cloudy Day\” opowiada właśnie o emocjach, które towarzyszyły Tones and I, gdy zmarł jej przyjaciel T. – Trudno mi było wtedy napisać cokolwiek radosnego i w ogóle cokolwiek, co by mi się podobało – wspomina artystka. – Wtedy jeden ze znajomych przytoczył słowa swojej zmarłej matki: \”w pochmurny dzień, spójrz w niebo i znajdź słońce\”. Wiedziałam, że chcę to zdanie wykorzystać w piosence i kiedy przy najbliższej okazji udałam się do studia, napisałam \”Cloudy Day\”.

Tones And I zasłynęła przebojem \”Dance Monkey\”, który był najczęściej sprawdzaną kompozycją w historii aplikacji Shazam. To także trzecia najchętniej streamowana piosenka na Spotify i najlepszy wynik odsłuchów wśród kobiet. Wideo do \”Dance Monkey\” zgromadziło ponad 1,6 miliarda odsłon a na YouTube, a sam utwór ma ponad 6 miliardów streamów i 4-krotną platynę w USA, a także platynowe i diamentowe certyfikaty w innych krajach.