Tony Bennett z jazzmanem Billem Charlapem

25 sierpnia 2015
ok. 1 minuta czytania

„The Silver Lining: The Songs of Jerome Kern” jest ukłonem w stronę geniuszu Jerome Davida Kerna (1885-1945), jednego z najważniejszych amerykańskich kompozytorów muzyki teatralnej i popularnej XX wieku.

– To był pomysł Tony’ego, aby stworzyć płytę poświęconą twórczości Kerna – mówi muzykolog, Will Friedwald. – W ten sposób umieścił Kerna na liście kompozytorów (Rodgers & Hart, Harold Arlen, Duke Ellington, Irving Berlin i Cy Coleman), którym poświęcił cały swój album. Pomysł, aby nagrać album we współpracy z niezwykłym Billem Charlapem… który może zagrać jedne z największych przebojów w taki sposób, że mimo iż znamy je wszystkie na pamięć, będziemy mieli wrażenie, że nie słyszeliśmy ich nigdy wcześniej, także wyszedł od Bennetta.

U boku Bennetta i Charlapa wystąpili pianistka Renee Rosnes (w duetach fortepianowych), Peter Wshington (bas) i Kenny Washington (perkusja). Peter i Kenny występowali razem z Billem Charlapem przez blisko dwie dekady, a Renee Rosnes była życiową partnerką Billa przez blisko 10 lat.

Płyta „The Silver Lining: The Songs of Jerome Kern” dostępna będzie w sprzedaży w wersji fizycznej oraz cyfrowej.

Dorobek Tony’ego Bennetta zamyka album „Cheek to Cheek” nagrany z Lady Gagą, a wydany we wrześniu 2014 roku.