Tool nagrywa nową płytę i są na to dowody

8 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Ostatnio pojawiły się nowe doniesienia z obozu zespołu Tool dotyczące płyty metalowej kapeli.

Najpierw swój komentarz przedstawił wokalista Maynard James Keenan, który zapewnił fanów, że ma gotowe słowa i melodie do wszystkich utworów poza jednym. – Jedenaście lat po rozpoczęciu prac, zacząłem dostawać od chłopaków pliki z muzyką w ostatecznej wersji – napisał na Twitterze frontman. – W teorii oznacza to, że poza moim wkładem, nie ulegną one zmianie. Nadal czekam na ostateczną wersję jednego kawałka.

Gitarzysta Adam Jones dość szybko zareagował, ujawniając, że sesja ma rozpocząć się w marcu.

Jest marzec i oto słowo ciałem się stało. Adam Jones zamieścił na Instagramie dwa posty dotyczące pracy w studiu. Jeden z nich można zobaczyć pod tym adresem. W drugim, który znajduje się tutaj Adam Jones potwierdził, że za produkcję odpowiada Joe Barresi, bo „Phil Spector miał inne, bardzo ważne zobowiązania”.

Dorobek Tool niezmienne zamyka longplay „10,000 Days” z maja 2006 roku. Muzycy bandu znajdują sobie zajęcie w różnych pobocznych projektach. Perkusista Danny Carey nagrał z członkami Mastodon longplay pod szyldem Seagullmen, a basista Justin Chancellor przygotował z Glacą singel „Oni Przyszli”. W planach jest całą płyta artystów. Maynard James Keenan ostatnio zajęty był pracą nad nowym krążkiem A Perfect Circle. Longplay „Eat The Elephant” ukaże się 20 kwietnia.