Tove Lo na samodzielnym koncercie w Warszawie

17 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Szwedka zadebiutowała w 2014 roku, wydając płytę „Queen of the Clouds”, która sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, a jej utwory przekroczyły magiczną liczbę miliarda odsłuchań w serwisie Spotify. Artystka zdobyła ogromną popularność głównie za sprawą singla „Habits (Stay High)”. Utwór w wersji zremiksowanej przez duet Hippie Sabotage został odtworzony na platformie YouTube już ponad pół miliarda razy i osiągnął 3. miejsce na liście Billboard Hot 100. – Pochodzę z małego kraju i ten ogromny sukces bardzo mnie zaskoczył. To dla mnie wiele znaczy – mówi Tove. – Jest pewien główny nurt tego, jak postrzegana jest rola kobiety w społeczeństwie i zazwyczaj nie ma on nic wspólnego z tym, co ja robię. Mam nadzieję również, że mam jakiś wpływ na zmiany i na to, że ludzie zaczynają mówić, co myślą na ten temat.

„Lady Wood” to drugi album wokalistki. Krążek ten poszerza horyzonty artystki, pokazuje różne sprzeczności, jest bardziej dopracowany i feministyczny w swojej treści. – Nie ma lepszego słowa jak twardzielka – tymi słowami opisała artystka swój album. Tytuł nawiązuje też żartobliwie do nieoficjalnego przydomka, jakim okrzyknięto artystkę, czyli Najsmutniejsza Dziewczyna w Szwecji. – Kiedy ludzie mnie poznają mówią: „Och, jesteś naprawdę szczęśliwa”. Przecież nie będę ciągle pijana, opłakiwała swojego złamanego serca – powiedziała z uśmiechem wokalistka. – Dobrze, nie za każdym razem.

Tove lubi eksplorować ciemniejszą stronę życia. Pierwszy singel „Cool Girl” to historia wolnego związku, opowieść o nieszczerości i ironii sytuacji, w której lekkoduszna dziewczyna chwyciła w sidła ukochanego. Jak przyznała artystka, inspiracją do tego utworu był film „Zaginiona dziewczyna”. – Kiedy tworzysz, spróbuj wyjść poza swoją strefę komfortu – mówi Tove, która pisze muzykę i teksty piosenek. – Złość i przygnębienie to normalne uczucia, musimy się jednak potem szybko podnieść. Nie powinniśmy bać się swoich własnych emocji.

Bilety w cenach od 121 zł są dostępne na LiveNation.pl i Stodola.pl.