Transglobal Underground wystąpi jako sound system

24 września 2002
ok. 1 minuta czytania

Kwartet wystąpi kolejno we Wrocławiu („La Fete”), Warszawie („CDQ”) i Sopocie („Sfinks”).

Utworzony dekadę temu brytyjski zespół Transglobal Underground to prowadzony przez DJ-ów kolektyw, łączący mieszankę elementów techno z etniczną instrumentalizacją. Ich debiutancka płyta, „Dream of 100 Nations” z 1993 roku, trafiła na listy przebojów pop. Podczas gdy większość brytyjskich grup dance w tamtym czasie składała się z wokalisty i dwóch klawiszowców w futrach, na widowiskowych koncertach TU można było zobaczyć wspaniałe kostiumy, taniec brzucha, nieprzerwaną grę na instrumentach perkusyjnych oraz inne etniczne elementy.

Mimo, że formacja cieszy się stałą popularnością, jej skład jest tak zmienny, że często nawet najbardziej zagorzali fani nie wiedzą, kto w danej chwili gra w kapeli. Co chwila zmieniają się nazwiska, muzycy przychodzą i odchodzą. Często wracając ponownie. Na pewno warte przypomnienia jest, iż w zespole terminowała niegdyś – przed rozpoczęciem kariery solowej – Natacha Atlas.

Najnowszy krążek transglobal Underground, „Yes Boss Food Corner”, stanowi kontynuację wizjonerskiej konstrukcji elektronicznego czarodziejstwa i akustycznej alchemii.