Trent Reznor komponuje dla Leonarda DiCaprio

10 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Obraz o ekologicznym wydźwięku przedstawia hollywoodzkiego gwiazdora podróżującego po całym świecie i obserwującego zmiany klimatyczne. Widzimy go w Miami, Pekinie, Indonezji czy Kanadzie. Za reżyserię odpowiada aktor i producent Fisher Stevens (laureat Oscara za dokument „Zatoka delfinów”), a producentem wykonawczym jest Martin Scorsese. Pod tym adresem można obejrzeć klip z dzieła.

Trent Reznor przygotował soundtrack ze swoim sprawdzonym współpracownikiem Atticusem Rossem oraz kompozytorem Gustavem Santaolallą i muzykami Mogwai. – Niesamowita muzyka do „Before the Flood” jest jedną z najbardziej wyjątkowych kooperacji w muzyce filmowej – mówi Stevens. – Reznor, Ross, Santaolalla i Mogwai stali się jednym głosem, wyrażającym emocje i odczucia Leonarda DiCaprio podczas jego podróży.

Dzieło premierowo pokazano na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Do kin w USA ma trafić 21 października. 30 października „Before the Flood” będzie można oglądać na kanale National Geographic.

Będzie to czwarty soundtrack Reznora i Rossa. Wcześniej współpracował z Davidem Fincherem przy „Social Network” (Oscar z muzykę), „Dziewczynie z tatuażem” (Grammy za muzykę) i „Zaginionej dziewczynie”.

Santaolalla zdobył Oscara za muzykę do obrazów „Tajemnica Brokeback Mountain” i „Babel”.

Mogwai też mają doświadczenie z muzyką filmową. Przygotowali kompozycje do „Atomic Bomb”.